fot.pixabay

W Mysłowickim Ośrodku Kultury rusza Klub 100 Pociech. W ramach klubu zaplanowane są cykliczne wydarzenia dla dzieci oraz ich rodziców – warsztaty, przedstawienia teatralne, zajęcia związane z wychowaniem i edukowaniem dzieci. Otwarcie Klubu 100 pociech już 18 marca – na początek warsztaty z sensoplastyki, wspólne tworzenie przytulanek oraz wymiana garderoby dziecięcej.

Klub dla dzieci i rodziców „100 pociech” jest zaproszeniem do aktywnego i regularnego uczestnictwa w kulturze skierowanym do najmłodszych. Kultura i sztuka powinny być naturalnymi towarzyszkami naszego życia od samego początku. Wytworzenie tego dobrego nawyku najlepiej rozpocząć wraz ze stawianiem pierwszym kroków, stąd też pomysł na Klub skierowany głównie do osób w wieku od 2 do 7 lat. Najważniejsze cechy projektu to: interdyscyplinarność, interakcja i kreatywność.

– Będziemy spotykać się w sobotnie przedpołudnia i wędrować w przestrzeniach muzyki, teatru, literatury, filmu i plastyki. Nasze wędrowanie ma być aktywne, twórcze i skłaniać do kolejnych wizyt. Naszym zadaniem jest stworzyć możliwość do obcowania ze sztuką w przyjaznej atmosferze, a celem rozbudzić ciekawość dziecka na tyle, by nigdy nie zgasła. Spośród wielu propozycji warsztatowych i teatralnych dokonujemy subiektywnego wyboru tych nielicznych, które zostały przez nas samych sprawdzone i z pełną odpowiedzialnością możemy je polecić wszystkich zainteresowanym. Korzystamy w większości z oferty tworzonej w regionie, bo jest bogata i różnorodna oraz w perspektywie łatwiej dostępna. – mówi Katarzyna Grobelna z Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Udział w kulturalnej wędrówce maluchów nie może odbyć się bez rodziców. Przebywanie z dzieckiem podczas kreatywnych działań wzmacnia więzi, tworzy radosne wspomnienia na przyszłość, pozwala obserwować dziecko w nietypowych sytuacjach. Polecamy wspólne działanie, zabawę poprzez sztukę, oderwanie od codzienności, bliższe poznanie świata dziecka. Na spotkania Klubu 100 Pociech będziemy siedzieć, skakać, leżeć, brudzić, śmiać się, wymyślać, improwizować.

Zobacz również:
Wystartował klub kreatywnych pociech!

W ramach Klubu odbędzie się także cykl spotkań z zakresu psychologii dziecka i coachingu rodzicielskiego, które mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i edukacyjnych. Dodatkowo raz na kwartał klubowicze będą mogli sprzedać, lub wymienić garderobę i akcesoria dziecięce w ramach „Szafy Dziecka”.

– Będziemy też starali się informować o nowościach ze świata wydawniczego, wskazywać ciekawe miejsca w sieci, z których rodzice mogą czerpać informacje o wydarzeniach kulturalnych, przestrzeniach przyjaznych dzieciom, trendach, jak również zasięgnąć fachowej porady. – dodaje Katarzyna Grobelna z Mysłowickiego Ośrodka Kultury 

Każdy klubowicz otrzyma Pocieszną Kartę do zdobywania pieczątek podczas kolejnych zdarzeń w cyklu. Spośród klubowiczów z największą ilością pieczątek będziemy losować nagrody (książki, zabawki edukacyjne, gratisowe karnety zajęć w MOKu).

fot.mat.MOK

W Klubie będzie radośnie, przyjacielsko, twórczo, rodzinnie. Stwórzmy razem miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom, miejsce przytulne i mądre, do którego będziemy wracać co miesiąc, a może nawet częściej. Miarą tej częstotliwości będzie zadowolenie najmłodszych i tych nieco starszych.

W programie na start:

  • 10.00-11.30 „Brudni na całego” czyli warsztaty z sensoplastyki; dla dzieci od 1 do 4 lat pod okiem opiekunów. Wstęp 20 zł/dziecko + rodzic.
  • 11.00-12.00 i 12.30-13.30 „Eko-zabawka” – warsztaty tworzenia kolorowych poduszek-przytulanek dla dzieci od 5 lat wraz z opiekunami. Wstęp 20 zł/dziecko + rodzic.
  • 10.00-14.00 „Szafa dziecka” – sprzedaż lub wymiana garderoby i akcesoriów dziecięcych. Udostępnienie stoiska – 10 zł. Szczegóły w regulaminie (do pobrania). Zapisy pod nr tel. 32 222 66 70, w. 43.

Podczas spotkania zapraszamy do degustacji naturalnych produktów z lokalnyrolnik.pl. Bistro „Szarotka” przygotuje specjalne ciepłe menu: racuchy z jabłkami, rosół z lanym ciastem, spaghetti, kakao.