Struny skrzypiec, klawisze fortepianu i urocze, dziecięce głosy na jeden wieczór z pełną siłą przywróciły bożonarodzeniową atmosferę do sali Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Młodzi artyści zaprezentowali się w ramach kolejnej edycji Gwiazdkowego Muzykowania organizowanego przez stowarzyszenie „Amadeusz”.

Kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki – repertuar, jaki zaprezentowali widowni utalentowani muzycy był bardzo różnorodny.

– „White Christmas”, co prawda nie bardzo mieliśmy te White Christmas, ale będziemy to słyszeć, „Winter Wonderland”, będą też polskie kolędy – „Z narodzenia Pana”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” – myślę, że jest ich dość sporo w naszej tradycji, ale te właśnie na pewno się pojawi – mówi Joanna Bliwert – Hoderny, dyrektor Stowarzyszenia Ognisk Muzycznych „Amadeusz”.

Ze sceny popłynęły dźwięki gitar, skrzypiec, fortepianu czy fletu, nie zabrakło także wokalistów. Ale przyjemność śpiewania kolęd przypadła nie tylko tym, którzy zagościli tego dnia na scenie. Również publiczność została zaproszona do wspólnego śpiewania. Co roku na koncert przybywają nie tylko bliscy młodych artystów, ale i mysłowiczanie, którzy chcą po prostu nacieszyć się tym okołoświątecznym czasem.

– Ja myślę, że warto, bo po pierwsze są to kolędy, które wszyscy kochamy, a po drugie są to nasi wspaniali, młodzi mysłowiczanie, którzy uczą się muzyki, poświęcają czas, nie na gry komputerowe, ale właśnie na ćwiczenie i chcą się jak najlepiej zaprezentować w tym, co przygotowali – dodaje Bliwert-Hoderny.

W Mysłowickim Ośrodku Kultury wystąpiły maluchy od 3-latków począwszy, aż po zdolną młodzież, która od lat szlifuje swój talent z „Amadeuszem”. Na zakończenie w indywidualnym występie zaprezentował się także nauczyciel śpiewu, którego można było niegdyś zobaczyć w telewizyjnym programie X Factor.

REKLAMA