Już w najbliższy weekend na mysłowickim rynku odbędzie się pierwszy Dzień Seniora, ale zanim jeszcze będziemy świętować z najstarszymi mieszkańcami miasta, nadarzy się okazja by poznać ich twórczość. 19 maja w MOK-u przy ul. Grunwaldzkiej odbędzie się wernisaż wystawy zatytułowanej „Ekspresje”.

Autorami prac wykonanych technikami malarskimi i rysunkowymi są członkowie Akademii Seniora oraz Grupy Młodzieżowej.  Wystawa ” Ekspresje” to zbiór ich artystycznej twórczości ostatnich miesięcy. Obie grupy działają w Mysłowickim Ośrodku Kultury pod opieką plastyczki Ewy Borówki. Na wystawie będzie można podziwiać prace malarskie w technice akrylu, akwareli jak również rysunku i pasteli.

Prezentowana twórczość obu grup plastycznych nacechowana jest przenikliwością wyrazu, szczerością oraz radością tworzenia. Obrazy i rysunki prezentowane na wystawie na pewno zachwycą odbiorców i dostarczą osobom oglądającym wystawę wielu pozytywnych, artystycznych emocji.

Wernisaż wystawy odbędzie się 19 maja o godzinie 18:00 w MOK-u przy ul. Grunwaldzkiej 7.

Dzień później, 20 maja o godz. 14.00 na rynku w Mysłowicach odbędzie się wyjątkowa impreza, na której integrować się będą różne pokolenia. Pierwszy Dzień Seniora będzie obfitował w atrakcje – odbędzie się koncert orkiestry pod batutą Mirosława Kaszuby, popołudnie urozmaicą także występy artystyczne w klimacie lat 70. W tym samym stylu utrzymany będzie m.in. zabawny pokaz mody retro, prezentowanej przez emerytów oraz zabawa taneczna. Więcej na temat tej imprezy dowiecie się z poprzedniego artykułu Pierwszy Dzień Seniora w Mysłowicach.

REKLAMA