Już po raz czwarty na Śląsku spotkają się razem tysiące ludzi różnych denominacji chrześcijańskich aby pokazać swoją jedność i przynależność do Powszechnego Kościoła Jezusa Chrystusa. Ekumeniczny Koncert Rodzinny „Bądź jak Jezus” to wydarzenie, mające charakter nie tylko religijny, ale także społeczny, stanowiąc niepowtarzalną okazję do wzajemnego przebywania i bliższego poznawania siebie – osób różnych pokoleń, pozycji społecznych, przekonań, a nawet narodowości.

Często żyjemy tak bardzo obok siebie a przecież wobec Boga wszyscy jesteśmy równi i każdy powinien umieć – BYĆ DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA, całkowicie bezinteresownie – tak jak Jezus Chrystus”. To właśnie motto towarzyszy organizatorom Koncertu od samego początku, a główne jego zawołanie „Bądź jak Jezus” jest kwintesencją celu jaki przyświeca temu Wydarzeniu. Chrześcijaństwo nie jest archaizmem, zamkniętym w murach świątyń, ale to radosne przebywanie we wspólnocie ludzkiej – z Bogiem, który żyje wśród nas. Każda edycja Ekumenicznego Koncertu „Bądź jak Jezus” jest dowodem na PRAWDZIWOŚĆ i słuszność tego stwierdzenia i idei koncertu.

„Bądź jak Jezus!” jest jedynym w całej Polsce tego rodzaju wydarzeniem – na tak dużą skalę. W jednym miejscu i w jednym dniu pojawia się niepowtarzalna okazja aby na żywo spotkać wielu wybitnych, krajowych twórców i wykonawców współczesnej muzyki chrześcijan (CCM), a także conajmniej jedną zagraniczną mega-gwiazdę tego nurtu. Koncert to niewątpliwa okazja do poznania potężnej chrześcijańskiej oferty wydawniczej, doświadczenia różnorodności wspólnot i kościołów, porozmawiania, często po latach, z księdzem, pastorem, leaderem – jednak to co najważniejsze, to niezaprzeczalny fakt, że Koncert „Bądź jak Jezus” to prawdziwa szansa na odnowienie, naprawienie a nawet zawiązanie od zera – osobistej relacji z Bogiem, poprzez drugiego człowieka.

Czwarta edycja Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego „Bądź jak Jezus” odbędzie się w tym roku 30 maja w Mysłowicach, na terenie Ośrodka Sportowego „Słupna”. Początek przewidziano na godzinę 16.00, a zakończenie ok. godziny 23.00. W ramach tegorocznego Koncertu po raz pierwszy w Polsce wystąpi pięciokrotny zdobywca najbardziej prestiżowej w świecie nagrody muzycznej GRAMMY (także w tym roku!), mega gwiazda światowej muzyki chrześcijan, gospel, soul & RnB – Israel Houghton z zespołem New Breed, ponadto w tym roku na scenie „Bądź jak Jezus” usłyszymy i zobaczymy – formacje: TGD (Trzecia Godzina Dnia), 40i30/70 (Czterdziestu Synów i Trzydziestu Wnuków Jeżdżących na Siedemdziesięciu Oślętach), Exodus 15 i Projekt Ambasador oraz charyzmatycznego rapera, pochodzącego z Armenii Artaszesa „ARCI” Baroyana.

Modlitwę inicjować będą: wspólnota Metanoia – Eucharystyczny Płomień z Jaworzna oraz leaderzy zespołów muzycznych, występujących na tegorocznym Koncercie. Całość poprowadzi znany dziennikarz pierwszego programu TVP – Marek Zając. Do dyspozycji każdego uczestnika będzie kilkadziesiąt stoisk wydawniczych, religijno-informacyjnych i gastronomicznych.

Nad bezpieczeństwem czuwać będą funkcjonariusze specjalistycznej agencji ochrony mienia i osób a także pielęgniarki i lekarze dyżurujący w specjalnych punktach medycznych rozmieszczonych na terenie Imprezy.

Organizatorem Koncertu jest Fundacja Światło – Życie oraz Miasto Mysłowice, Radio OPOKA.fm, Telewizja Familijna Opoka.tv, Mysłowicki Ośrodek Kultury i Festiwal Stróżów Poranka. Obsługą marketingową i techniczną Wydarzenia zajmują się Śląska Agencja Reklamy i Marketingu oraz Firma Target SOUND z Katowic. W sumie przy bezpośredniej organizacji Wydarzenia zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób, z których większość pracuje całkowicie za darmo.

Patronat honorowy nad tegorocznym „Bądź jak Jezus” objęli: abp Metropolita Katowicki Wiktor Skworc, Marszałek Województwa Śląskiego Mirosław Sekuła, Poseł do Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek oraz Prezydent Miasta Mysłowice Edward Lasok.

Oficjalna strona internetowa Koncertu znajduje się pod adresem: www.badzjakjezus.pl Znaleźć na niej można informacje dotyczące jego idei, osób bezpośrednio pracujących nad organizacją Wydarzenia, biografie Artystów a także opis możliwości dojazdu i retrospekcje dotychczasowych edycji Koncertu.

Tegoroczna edycja Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego „Bądź jak Jezus” z całą pewnością zapowiada się jako najprawdopodobniej najbardziej oczekiwane wydarzenie kulturalno – religijne 2013 roku w Polsce.

REKLAMA