Mimo, że w ostatnim czasie pogoda nie rozpieszcza, wiele osób zdecydowało się na wypoczynek nad wodą – zarówno w rejonach nadmorskich jak i w okolicach mniejszych akwenów, przy których wyznaczone są miejsca do kąpieli. Polska policja zaprasza dzieci i młodzież do połączenia rekreacji wodnej z pracą twórczą i proponuje udział w konkursie „Filmowy PrzeWODNIK”.

Aby wziąć udział w konkursie należy zebrać ekipę filmową (maksymalnie 5 osób, które nie ukończyły 18 lat) i znaleźć pełnoletniego opiekuna. Następnie wystarczy nakręcić 30-sekundowy spot, promujący bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą i przesłać go wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia na adres: Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK”.

Spot może być wykonany przy użyciu cyfrowej kamery video, aparatu fotograficznego, czy telefonu komórkowego. Na prace konkursowe organizatorzy czekają jeszcze do 1 września. Po tym terminie autorom najlepszych filmików jury przyzna nagrody rzeczowe.

Konkurs jest elementem akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, objętej patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Główna Policji przy współpracy Zarządu Głównego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

fot.mat.org
REKLAMA