Przed mysłowiczanami intensywny weekend – na Rynku, w Parku Zamkowym i Parku Słupna będą na nich czekać różnorodne atrakcje. Chcesz spędzić weekend aktywnie, kulturalnie, a może wolisz błogie lenistwo na łonie natury? Na każdą z tych zachcianek znajdziesz odpowiedź w swoim mieście! Sprawdźcie, jak wygląda rozrywkowy rozkład jazdy na najbliższy weekend.

Garść pomysłów na udaną sobotę

Pierwszy dzień weekendu zapowiada się wyjątkowo ciepło. Pogoda będzie sprzyjała więc temu, by wybrać się na kolejną edycję Międzynarodowej Wystawy Kwiatów Lata i Kompozycji Kwiatowych. Kolorowe cuda na łodygach będą do dyspozycji mieszkańców już od godziny 9:00 w Hotelu Trojak. Nie muszą się martwić ci, którzy w sobotę lubią pospać dłużej – wystawa będzie otwarta aż go godziny 17:00. W tych samych godzinach będzie dostępna także w niedzielę.

Te pachnące dzieła natury to nie jedyny powód, dla którego warto w sobotę odwiedzić okolice Parku Słupna.  Już o godzinie 15:00 rozpocznie się tam wielkie, biesiadne świętowanie półmetka wakacji. Na scenie wystąpią takie zespoły jak Roco i Colino, De Silvers oraz wokalista Jacek Kierok. Będzie okazja do skosztowania pysznych dań z grilla, śląskiego żurku, a także okazania wielkiego serca – impreza ma charakter charytatywny, jej celem jest zbiórka środków na zakup roweru dla chorej mysłowiczanki Alicji.

Ci, którzy mają ochotę wykorzystać słoneczną sobotę do poćwiczenia na świeżym powietrzu także mogą czuć się zaproszeni do Parku Słupna. Na tamtejszym kąpielisku odbędą się otwarte zajęcia Aqua Fitness Fun. Trening w wodzie rozpocznie się o godzinie 16:00!

Tego dnia życiem zatętni jednak nie tylko Park Słupna. Na mysłowickim Rynku, już o godzinie 19:00 pojawią się aktorzy wrocławskiego Teatru na walizkach. Zaprezentują oni wybuchową mieszankę komediowych wątków fabularnych, czyli spektakl zatytułowany „Beczka śmiechu”. Tytułowa beczka to miejsce, z którego aktorzy wyciągają mnóstwo gagów, niecodziennych rekwizytów, niejednokrotnie zaskakując widza. Spektakl ma bardzo przewrotną fabułę: zarówno widzowie stają się aktorami jak i aktorzy – widzami. Beczka Śmiechu, to spektakl uliczny, który nawiązuje do tradycji teatru improwizacji, nowoczesnej rosyjskiej clownady oraz cyrku.

Jak spędzić niedzielę na mieście?

Drugą połowę weekendu rozpoczniemy kolejnym Śniadaniem na Trawie organizowanym w ramach akcji Niech Żyje Rynek. Od godziny 10:00 w Parku Zamkowym będzie można rozsiąść się wygodnie na leżakach czy kocach i w przyjemnej atmosferze zjeść wspólnie syte śniadanie oraz skorzystać z przygotowanych atrakcji. O godzinie 11:00 wystartuje program przygotowany przez Klub 100 Pociech. Dzieci zobaczą interaktywny spektakl o zdrowym odżywianiu połączony z warsztatami i grami ruchowymi.

Po pożywnym śniadaniu i relaksie na łonie natury przyjdzie czas, by odrobinę się poruszać. Okazję ku temu mieszkańcy znajdą w Parku Słupna. O godzinie 17:00 wystartują tam zajęcia z Zumby na trawie. Do wspólnej zabawy zachęci mysłowiczan energiczna instruktorka.

Ci, którzy preferują obcowanie z muzyką w nieco spokojniejszych okolicznościach, koniecznie powinni wybrać się Koncert fortepianowy Przemysława Pankiewicza. Będzie to kolejny koncert tego typu zorganizowany w ramach akcji Niech Żyje Rynek. Rozpocznie się on na najważniejszym placu naszego miasta już o godzinie 16:00.

[MEC id=”48110″]
REKLAMA