Pojedyncze, kwiatowe eksponaty i wymyślne bukiety cieszyły oko uczestników wernisażu kolejnej już edycji Międzynarodowej Wystawy Kwiatów Lata i Kompozycji Kwiatowych. Bogaty zbiór roślin, czyli owoc pasji wielu zapalonych hodowców, będzie do dyspozycji mieszkańców do niedzieli 6 sierpnia.

W Mysłowicach nie brakuje działkowców, miłośników florystyki i bukietnictwa. To dla nich, choć nie tylko, już po raz piąty pachnąca wystawa zawitała do Mysłowic. Ta ciesząca oko inicjatywa to owoc współpracy Rybnickiego Klubu Miłośników Kwiatów, działającej w Mysłowicach firmy Purus oraz stowarzyszenia My To Mysłowice. Kolorowej ekspozycji patronuje Prezydent Miasta Mysłowice Edward Lasok, Komisarz Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska oraz Poseł na Sejm RP Wojciech Król.

Także tym razem uczestnicy wystawy mieli okazję zagłosować na najpiękniejsze ich zdaniem kwiaty i kompozycje, a autorzy zwycięskich wiązanek zostaną nagrodzeni pucharami oraz dyplomami. Zwiedzający mogą podziwiać najpiękniejsze rośliny z bliższych i dalszych zakątków świata, a później zakupić je w ramach kiermaszu. Wystawcy chętnie udzielają także ogrodniczych porad.

Wystawę, która na stałe zagościła w kalendarzu miejskich wydarzeń, można obejrzeć w Hotelu Trojak w sobotę i niedzielę do godziny 17:00.

REKLAMA