Po długim, pracowitym tygodniu przyjemnie jest odpocząć przy plenerowym seansie. W ramach akcji Niech Żyje Rynek Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza mysłowiczan na film „Body/Ciało”. Projekcja odbędzie się już w ten piątek, 11 sierpnia.

Film „Body/Ciało” pojawi się na ekranie po zmroku, około godziny 21:00. Wyświetlana na rynku produkcja to dzieło Małgorzaty Szumowskiej, autorki głośnych i wielokrotnie nagrodzonych na świecie „33 scen z życia”, „Sponsoringu” i „W imię…”. Film jej autorstwa, który obejrzą mysłowiczanie, otrzymał nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu filmowym w Berlinie.

Jakiej historii przyjrzymy się na rynku? Cyniczny prokurator, w którego wcielił się Janusz Gajos, i jego cierpiąca na anoreksję córka, odgrywana przez Justynę Suwałę, próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny – Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich  wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć…

REKLAMA