Ciepły wieczór, początek weekendu… to idealna okoliczność na relaks pod chmurką. Dla mieszkańców spragnionych odpoczynku po długim tygodniu pracy, a zarazem szukających odrobiny rozrywki, mamy ciekawą propozycję. Już 18 sierpnia w Parku Słupna odbędzie się kolejny, plenerowy pokaz filmowy. Gratka jest tym większa, że mysłowiczanie sami zdecydują, na jaki film chcą się wybrać!

Seans pod chmurką odbędzie się w piątek, 18 sierpnia w godzinach 21:00 – 23:00. Jego organizatorami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach oraz Se Točí. Pod tym linkiem II Kino Letnie – pokaz plenerowy znajduje się ankieta, w której mysłowiczanie mogą zagłosować na jeden z proponowanych filmów. Tytuły, które mamy do wyboru, to znane i lubiane dzieła kinematografii – gdybyście jednak nie znali którejś z propozycji, spieszymy z pomocą!

[video_lightbox_youtube video_id=”XglJSKew0QY” width=”640″ height=”480″ auto_thumb=”1″] „Nietykalni” to film z 2011 roku w reżyserii Oliviera Nakache i Erica Toledano. Produkcję wyróżniono w wielu prestiżowych konkursach, zdobyła szereg nagród, w tym Cezara, Goya, Czeskiego Lwa czy włoskiego Davida di Donatello. „Nietykalni” byli też nominowani do Złotych Globów oraz Europejskiej Akademii Filmowej. To francuskie kino z pewnością wzruszy do łez nawet najbardziej odpornego widza. Przedstawiona w nim historia to zderzenie dwóch pozornie nieprzystających do siebie światów, konflikt charakterów, wzruszenie i wreszcie przyjaźń ponad różnicami…

[video_lightbox_youtube video_id=”qr2y5rg5UK0″ width=”640″ height=”480″ auto_thumb=”1″]Kolejną propozycją jest komedia “Za jakie grzechy, dobry Boże?” z 2014 roku w reż. Philippe de Chauveron.  Inspiracją do jej powstania była zasłyszana przez reżysera informacja dotycząca zawierania przez Francuzów małżeństw. Otóż – jak mówi reżyser – statystycznie rzecz ujmując – Francuzi są mistrzami świata w zawieraniu małżeństw mieszanych. Reżyser pokazał multikulturową rodzinę w nieco krzywym zwierciadle. “Za jakie grzechy, dobry Boże?” porusza prawdę o tym, że nie powinno się oceniać ludzi przez pryzmat stereotypów czy koloru skóry. Wszyscy pragną ostatecznie sielskiego  stanu koegzystencji, godząc się na liczne ustępstwa.

[video_lightbox_youtube video_id=”ewlwcEBTvcg” width=”640″ height=”480″ auto_thumb=”1″]„Pulp Fiction” to natomiast niekwestionowana klasyka kina. Film to zaskakująca mieszanka kina gangsterskiego i czarnej komedii, nie zabrakło w nim także wątku romantycznego. Pośród aktorów zobaczymy w filmie m.in. Johna Travoltę, Umę Thurmana, Harveya Keitela i Samuela L. Jacksona – ta wybuchowa kombinacja zaowocowała produkcją, która na długo zapada w pamięć odbiorców.

[video_lightbox_youtube video_id=”l1toysk1QSs” width=”640″ height=”480″ auto_thumb=”1″]”Wilk z Wall Street” opowiada z kolei prawdziwą historię “króla Wall Street”, Jordana Belforta. Makler uzależniony od narkotyków na przełomie lat 80. i 90. dorobił się fortuny oszukując swoich klientów. Szaleńcza wręcz pogoń za przyjemnością, pranie brudnych pieniędzy, wielka kariera i nie mniejszy upadek – właśnie to zobaczymy w trzygodzinnym filmie Martina Scorsese.

REKLAMA