Urzeka czystym głosem, a pomruki najniższych dźwięków przyprawiają o dreszcze. Serwuje liryczne ballady, kunsztowne, a zarazem szczere w swojej prostocie utwory. Śpiewa o miłości, choć o tym jej obliczu, o którym rzadko się śpiewa. Na pełen emocji koncert Korteza, który jest częścią trasy zapowiadającej nową płytę, zaprasza Mysłowicki Ośrodek Kultury. To niezwykłe, muzyczne przeżycie będzie w zasięgu mysłowiczan już 1 października.

Intymny klimat, gra świateł w półmroku i muzyka – przeszywająca, mocno refleksyjna. Ci, którzy znają twórczość Korteza, wiedzą już jak spędzą pierwszy wieczór października. Artysta wystąpi tego dnia (1.10), o godzinie 20:00, w MOK-u przy Grunwaldzkiej 7. Bilety w cenie 60 zł można nabyć TUTAJ lub wkrótce w kasie Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Od 2 września cena biletu wzrośnie do 70 zł.  

Kortez został laureatem „Debiutów” Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, otrzymał także „Fryderyka” za swój album „Bumerang”. Debiutancka płyta Korteza ukazała się we wrześniu 2015 roku. Kilka miesięcy wcześniej utwór „Zostań” przez wiele tygodni utrzymywał się na szczycie listy przebojów radiowej „Trójki”. Zaledwie po trzech miesiącach od wydania płyta „Bumerang” uzyskała status „Złotej Płyty”, a w styczniu ubiegłego roku sprzedaż albumu przekroczyła 30 tys. egzemplarzy, nadając krążkowi status „Platynowej Płyty”.

Koncert w Mysłowicach to część trasy zapowiadającej nową płytę. Utwór promujący ją, zatytułowany „To mój dom” można usłyszeć poniżej:

REKLAMA