Podopieczni Jarosława Filipskiego z Mysłowickiego Ośrodka Kultury, aktorzy Teatru Narybek From Poland – Julia Bogunia i Paweł Ziegler – otrzymali nagrody aktorskie w 23. edycji „Słodkobłękitów” – Zgierskich Spotkań Małych Teatrów. Aktorów doceniono w kategorii „propozycje kreacji rokujących na przyszłość” za role w monodramach “Fulla” i “Jarosław Niechciany”.  Pierwszą ze sztuk będzie można zobaczyć już 15 października w MOK-u na Brzezince.

Historia muzułmańskiego odpowiednika lalki Barbie, przedstawiająca różnice pomiędzy kulturą europejską, a muzułmańską to propozycja Teatru Narybek From Poland na najbliższy wieczór teatralny w MOK-u na Brzezince. Monodram „Fulla” będziemy mogli zobaczyć 15 października o godzinie 18:00.

Młoda aktorka, Julia Bogunia, na przykładzie lalki Barbie i Fulli (Fulla to autentyczna alternatywa Barbie dla arabskich dziewcząt) pokazuje, na czym polega różnorodność i wzajemna niechęć kultury europejskiej (polskiej) i muzułmańskiej. To monodram o arabskiej emigracji i o tym z czym emigranci spotykają się u nas. Pomimo faktu, iż aktorka wciela się w role lalek, czyli przedmiotów kojarzących się głównie z zabawą, spektakl mówi o sprawach poważnych i trudnych. Choć – o dziwo – chwilami może być śmiesznie.

Monodram w reżyserii Jarosława Filipskiego powstał na podstawie scenariusza Ruty Kavalcanti, islandzkiej dziennikarki, uchodźczyni z ogarniętego wojną Bliskiego Wschodu.

Spektakl „Fulla” zobaczymy 15 października o godzinie 18:00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury na Brzezince (ul. Laryska 5). Bilety w cenie 10 zł można nabyć pod adresem www.kupbilecik.pl oraz przy wejściu na wydarzenie.

REKLAMA