Założeniem kolejnej akcji czytelniczej zorganizowanej w filii bibliotecznej przy ulicy Oświęcimskiej jest promocja literatury dla mężczyzn, chłopców i facetów, zainicjowana w Dniu Chłopaka i zaplanowana przez cały miesiąc październik.

Inicjatywa pod hasłem „z mężczyzną w tytule” połączona z wystawą, której oprawę stanowią rysunki dżentelmenów, promuje książki, w których występuje wspólny mianownik – on – mężczyzna, chłopak, partner, mąż, kolega – ujęty w cudzysłów na tytułowej stronie okładki.

Czytelnicy zachęcani są do wypożyczania książek o mężczyznach, dla mężczyzn i z mężczyzną w roli głównej, sięgając między innymi po klasykę kryminału Agathy Christie – „Mężczyznę w brązowym garniturze”, sensacyjnego „Mężczyznę, który nienawidził kobiet” Stiega Larssona, poradnik psychologiczny „Dobry mąż – udane małżeństwo” Roberta Marka Altera czy napisane w formie ciekawego dokumentu „Dziwactwa i sekrety władców Polski” Iwony Kienzler.

Książki „dla mężczyzn” można łatwo odnaleźć w bibliotece na regałach oznaczonych charakterystycznym wskaźnikiem, czyli czarnym wąsem. Dodatkowo czytelnicy wypożyczający książki z akcji obdarowani zostają przez bibliotekarzy symboliczną „muszką do garnituru” z doczepioną sentencją znanych autorów, poetów i filozofów, próbujących ująć w słowa kwintesencję męskiej natury. Zapraszamy!

REKLAMA