Jak zrobić przepyszne pierniczki, stworzyć niebanalne kartki świąteczne oraz przepiękne ozdoby, których nie znajdziecie w żadnym sklepie? Tego dowiedzą się uczestnicy Rodzinnych Warsztatów Świątecznych. Już pod koniec przyszłego tygodnia ruszy wyjątkowy cykl zajęć w Mysłowickim Ośrodku Kultury.

[KGVID width=”640″ height=”360″]http://w.itvm.pl/2016/11/sw-short.mp4[/KGVID]

PierniczyMY

– Warsztaty to cykl, który zawiera w sobie różne propozycje. Zaczynamy od warsztatów, które nazywają się „PierniczyMY”, ale obiecujemy że nie będziemy na nich robić nic innego, jak tylko zajmować się tematem pierników. Przeprowadzi je Bożenna Król, która znana jest w Mysłowicach oraz całej Polsce z wyrobu znakomitych pierników, przepięknie zdobionych – mówi Katarzyna Grobelna z Mysłowickiego Ośrodka Kultury

Zapach piernika, przyprawy korzennej i goździka nierozerwalnie wiążą się ze Świętami Bożego Narodzenia. Nie każdy jednak wie jak zrobić pierniczki, które nie tylko będą pięknie wyglądać, ale i wyjątkowo smakować.

Przygotowane podczas warsztatów pierniczki uczestnicy zabiorą do domu, gdzie będą mogli je wypiec. Później nie pozostanie już nic innego, jak delektowanie się ich wyjątkowym smakiem.

„Świąteczny zawrót głowy”

Podczas pierwszej edycji tych zajęć uczestnicy dowiedzą się jak wykonać bombki z filcu oraz techniką decoupage. Zajęcia prowadzone przez Iwonę Matysiak w brzęczkowickiej filii MOK-u będą świetną okazją do wspólnej, rodzinnej zabawy i uwolnienia ukrytych pokładów kreatywności.

Podczas drugiego spotkania artystka weźmie na warsztat i zaprezentuje, jak ze zwykłej wstążki stworzyć urokliwe bombki i choineczki. Technika ta, o nazwie kanzashi, nie jest jeszcze powszechnie znana, dlatego można mieć pewność, że tego typu ozdoby w Waszym domu wzbudzą nie lada zainteresowanie Waszych gości.

„Rodzinny kalendarz adwentowy”

Kalendarzy adwentowych oraz kartek świątecznych znajdziemy w sklepach całe mnóstwo; kolorowe, z Mikołajem, bombkami, zdobione brokatem. Do wyboru, do koloru. Jednak jeśli chcemy wysłać pocztą coś wyjątkowego, warto skorzystać z zajęć „Rodzinny kalendarz adwentowy”.

Podczas warsztatów o tej nazwie, które odbędą się w siedzibie MOK przy ulicy Grunwaldzkiej, Monika Chrząścik nauczy nas jak stworzyć cuda z papieru. Poza kartkami świątecznymi, starsi i młodsi stworzą oryginalny kalendarz adwentowy.

„Bombowo”

Pod taką nazwą nie może się kryć nic innego, jak zajęcia z wykonania nietypowych bombek. Przecież na naszej choince nie muszą wisieć jedynie szklane, kolorowe kule. Jeśli nie chcecie, by była ona kolejną bliźniaczką standardowych drzewek – już dziś zapiszcie się na zajęcia z Iwoną Matysiak!

Przede wszystkim rodzinnie

Każde z zajęć, jakie odbędą się w Mysłowickim Ośrodku Kultury będą trwały 3–3,5 godziny. Na warsztaty z pierników może zapisać się do 15, a w przypadku pozostałych, do 30 osób.

Z powodu codziennych obowiązków rodziny zazwyczaj nie mają czasu na wspólne tworzenie. Praca, szkoła, zajęcia pozalekcyjne, gonitwa na zakupy, czy nadgodziny w pracy. Rodzice i dzieci często nie są w stanie wygospodarować kilku godzin na wspólną twórczość. Czasem warto zrezygnować z grudniowego zakupowego szaleństwa na rzecz wspólnych chwil – docenią to przede wszystkim dzieci!

fot.MOK
fot.MOK
REKLAMA