W piątek, 5 stycznia w Mysłowicach policjanci przeprowadzali akcję „Prędkość”. Mundurowi skupiali się głównie na tym, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. W czasie prowadzonych działań stróże prawa ujawnili 50 kierowców, którzy zbyt mocno naciskali na pedał gazu.

– Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W trakcie akcji policjanci są skierują szczególną uwagę na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków – informuje sierż. szt. Michał Lisowski z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze przewinienia kierowców. W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystywali sprzęt pomiarowy m.in. radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Akcja trwała od godz. 6.00 do 22.00.

Mundurowi ujawnili 50 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Wobec wszystkich osób popełniających wykroczenia zastosowano odpowiednie środki karne. Funkcjonariusze tłumaczyli uczestnikom ruchu, jakie tragiczne w skutkach mogą być nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowania na drodze.

REKLAMA