fot.pixabay

Mysłowiccy policjanci przeprowadzili w środę na działania dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

Na terenie naszego miasta od godziny 6.00 do 22.00 prowadzone były działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W akcji uczestniczyli policjanci z mysłowickiej drogówki – mówi sierż. szt. Michał Lisowski z mysłowickiej policji

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na poruszanie się przechodniów oraz kierujących jednośladami, a także kierowców samochodów naruszających prawa pieszych.

Mundurowi podczas działań ujawnili 53 wykroczenia: 21 wykroczeń popełnili kierowcy a 32 wykroczenia mieli na swoim koncie piesi. Wśród pieszych najczęściej dochodziło do łamania prawa poprzez przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych – mówi sierż. szt. Michał Lisowski

Funkcjonariusze tłumaczyli uczestnikom ruchu, jak tragiczne w skutkach mogą być nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowania na drodze.

REKLAMA