W piątek, 12 maja mysłowiccy policjanci przeprowadzili akcję „Prędkość”. Skupili się głównie na tym, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. W czasie prowadzonych działań stróże prawa ujawnili, że ponad czterdziestu kierowców zbyt mocno naciskało pedał gazu.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W trakcie akcji policjanci są szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.

– W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystywali sprzęt pomiarowy m.in. radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Akcja trwała od godz. 6.00 do 22.00, brało w niej udział 8 funkcjonariuszy mysłowickiej policji. Mundurowi ujawnili 43 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. – informuje sierż. szt. Michał Lisowski z mysłowickiej policji. 

Wobec wszystkich osób popełniających wykroczenia zastosowano odpowiednie środki karne. Funkcjonariusze tłumaczyli uczestnikom ruchu, jakie tragiczne w skutkach mogą być nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowania na drodze.

REKLAMA