Dobre rozpoznanie rejonu służbowego przez dzielnicowego często skutkuje szybkim zatrzymaniem sprawców przestępstw. Tak też było w przypadku 29-latka oraz jego 23-letniego kolegi, którzy pobili oraz okradli przechodnia. Sprawcy zostali zatrzymani przez dzielnicowego. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

– Do zdarzenia doszło 6 lipca w Mysłowicach w dzielnicy Ćmok. Około 16.30 dyżurny mysłowickiej komendy policji otrzymał informację, że dwóch sprawców, pobiło zgłaszającego oraz skradli mu jego bluzę z zawartością karty płatniczej. Skierowany na miejsce dzielnicowy mł.asp. Adrian Bandziarowski, od razu ustalił szczegóły zdarzenia i niezwłocznie udał się w penetracje terenu za sprawcami – informuje sierż. szt. Michał Lisowski, oficer prasowy mysłowickiej policji.

Doskonała znajomość rejonu miasta oraz dobre rozpoznanie osobowe przyczyniło się do zatrzymania sprawców i odzyskania skradzionego mienia. Sprawcami zdarzenia okazali się być mieszkańcy Mysłowic: 29-latek oraz jego młodszy, 23 letni kolega. Mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał blisko 1,5 promila. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz o losie zatrzymanych mężczyzn zadecyduje sąd.

REKLAMA