Z uwagi na śmiertelne w skutkach zderzenie samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym, nieprzejezdna jest ulica Imielińska, znajdująca się w ciągu DW934. Nie wiadomo, jak długo mogą potrwać utrudnienia.

[KGVID width=”640″ height=”360″]http://w.itvm.pl/2016/08/imielinska.mp4[/KGVID]

– Na chwilę obecną mogę potwierdzić, że był to wypadek śmiertelny. Na miejscu zginął kierowca samochodu osobowego, jego zakleszczone ciało będzie musiało zostać wyciągnięte ze zmiażdżonego samochodu. Jednak zanim służby podejmą takie działania, na miejscu musi pojawić się prokurator – informuje mł. bryg. Wojciech Chojnowski z mysłowickiej PSP.

Utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin. Z samochodem ciężarowym zderzył się kierowca samochodu osobowego marki Seat. Kierujący TIR-em został odwieziony do szpitala w Tychach.
W wyniku zdarzenia TIR zjechał do przylegającego do drogi lasu. Usunięcie pojazdu z tego miejsca będzie wymagało od strażaków użycia specjalistycznego sprzętu ratownictwa drogowego.

– Na ulicy Imielińskiej doszło do zderzenia czołowego pojazdów, oba były kierowane przez 61-letnich mężczyzn. Na miejscu śmierć poniósł kierowca Seata, mężczyzna ten był mieszkańcem Mysłowic. Okoliczności i przyczyny zdarzenia bada policja pod nadzorem prokuratora – mówi st. asp. Paweł Szyja, oficer prasowy mysłowickiej policji

Sprawcą wypadku mógł być kierujący Seatem. Najprawdopodobniej z niewyjaśnionych przyczyn zjechał on na przeciwległy pas ruchu.

Informacje o zdarzeniu i pierwsze zdjęcia otrzymaliśmy na Sygnał24 od Przemka.

REKLAMA