W sobotę (5.08) po godzinie 22:00 na skrzyżowaniu ulic Kosztowskiej z Dzióbka doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia pasażerka Volkswagena Golfa doznała urazu głowy i potrzebowała pomocy medycznej. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do wypadku doprowadził kierowca, z którym jechała. Mężczyzna miał w organizmie 1,25 promila alkoholu.  

– Jako że strażacy przybyli na skrzyżowanie jako pierwsi, to oni zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, kobiecie jadącej Golfem. Doznała ona potłuczeń oraz ran ciętych głowy – informuje mł. bryg. Wojciech chojnowski, rzecznik prasowy mysłowickiej komendy straży pożarnej.

Pozostałe osoby samodzielnie opuściły Golfa oraz samochód marki Audi, nie uskarżając się na żadne obrażenia. Oba pojazdy posiadały mysłowickie numery rejestracyjne.

– Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doprowadził kierujący Golfem 31-latek. Mężczyzna jadąc ulicą Dzióbka wymusił pierwszeństwo. Po przebadaniu okazało się, że był pod wpływem alkoholu, miał w organizmie 1,25 promila – informuje asp. Dariusz Opatrzyk z mysłowickiej komendy policji

W działaniach brali udział funkcjonariusze policji, dwa zastępy straży pożarnej oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego.

 

 

REKLAMA