Mysłowiccy policjanci podczas patrolu na ulicy Katowickiej ujawnili dwójkę nieletnich, posiadających przy sobie alkohol. Szybko ustalili, że trunek sprzedała im pracująca w sklepie kobieta.

– W sobotę około godz. 20.00 policjanci zespołu ds. nieletnich zauważyli na ulicy Katowickiej jak dwójka młodych ludzi spaceruje z alkoholem. Dziewczyna i chłopak zostali wylegitymowani. Zgodnie oświadczyli, że alkohol kupili dla siebie. – informuje st. asp. Dariusz Opatrzyk z mysłowickiej policji. 

Okazało się, że sprzedaży dokonała pracująca w sklepie 27-latka, która nie prosząc o okazanie dokumentu stwierdzającego pełnoletność wydała 17-latkom towar.

Młodzież poddano badaniu na zawartość alkoholu, wszyscy byli trzeźwi. Nastolatków przekazano pod opiekę rodziców. Teraz śledczy ustalą na jakiej podstawie ekspedientka sprzedała alkohol nieletnim.

Ustawa o wychowaniu w trzeźwości przewiduje dwie sankcje w przypadku stwierdzenia złamania zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Jedna z nich to sankcja administracyjno-prawna, polegająca na cofnięciu zezwolenia na sprzedaż alkoholu na drodze administracyjnej. Druga jest uruchamiana na podstawie przepisów karnych i dotyczy orzeczenia kary za popełnione przestępstwo, tzn. sprzedaż alkoholu nieletnim.

 

REKLAMA