Sosnowieccy kryminalni zatrzymali dwie kobiety, które na przestrzeni ostatnich lat ułatwiały innym kobietom uprawianie prostytucji, czerpiąc z tego korzyści. W ich mieszkaniu w Mysłowicach policjanci zabezpieczyli m. in. broń i gotówkę. Podejrzanym grozi kara do 3 lat więzienia.

Kryminalni z sosnowieckiej komendy w wyniku podjętych czynności zdobyli informacje, że dwie mieszkanki Mysłowic prowadzą agencje towarzyskie. Do procederu miało dochodzić w lokalach w Mysłowicach i Będzinie.

– Ze zgromadzonych w prowadzonym postępowaniu danych wynika, że 47-latka i jej 28-letnia wspólniczka, od 2011 roku „zatrudniały” kobiety, które odpowiadały na zamieszczane przez nie w internecie i prasie ogłoszenia towarzyskie. – mówi st. asp. Sonia Kepper, oficer prasowy sosnowieckiej policji

Ułatwiały im w ten sposób uprawianie prostytucji organizując cały proceder. W zamian pobierały od nich opłaty. Podczas przeszukania mieszkań (w tym również prywatnych lokali) kryminalni zabezpieczyli m.in. dwie sztuki broni i gotówkę. Prowadzący sprawę policjanci podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Za ułatwianie innym osobom uprawiania prostytucji i czerpanie z tego korzyści podejrzanym grozi do 3 lat więzienia.

 

 

REKLAMA