We wtorek(17.10) w Mysłowicach trwała policyjna akcja „Prędkość”. W czasie prowadzonych działań stróże prawa ujawnili ponad 50 kierowców, którzy zbyt mocno naciskali na pedał gazu.

– Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego – informuje sierż.szt. Michał Lisowski.

W trakcie akcji policjanci są szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.

W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystywali sprzęt pomiarowy m.in. radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Podczas trwającej akcji od godzin porannych do późnego wieczoru, mundurowi ujawnili 51 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Wobec wszystkich osób popełniających wykroczenia zastosowano odpowiednie środki karne. Funkcjonariusze tłumaczyli uczestnikom ruchu, jakie tragiczne w skutkach mogą być nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowania na drodze.

REKLAMA