W piątek rano mysłowiccy policjanci podobnie jak mundurowi z całego województwa śląskiego zakończyli 24-godzinne działania “Alkohol i Narkotyki”. Mundurowi sprawdzali trzeźwość kierujących oraz jazdę pod wpływem środków odurzających. W ramach przeprowadzonej akcji w Mysłowicach zatrzymano dwoje kierujących na podwójnym gazie, jednego bez uprawnień.

– Podczas działań mundurowi na ul. Piatów Śląskich zatrzymali 43- latka kierującego pojazdem Daewoo. Wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał 0.68 promila. Na ul. Janowskiej zatrzymano kierującego rowerem w stanie po użyciu alkoholu. W jego wypadku wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu to 0,24 promila. Mundurowi także na ul. Dolnej zatrzymali mieszkańca Katowic lat 37, który kierował pojazdem marki Skoda pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami – informuje sierż. szt. Michał Lisowski z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach

Kierujący odpowiedzą teraz przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Podczas akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i wyeliminowaniu tych, którzy kierują pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących “na podwójnym gazie”, bądź pod wpływem narkotyków.

W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie.

REKLAMA