W hali MOSiR  odbyła się uroczysta Gala Sportu, będąca wyrazem podziękowania mysłowickim sportowcom oraz trenerom, za ich wybitne osiągnięcia na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.


Mysłowicki samorząd już po raz kolejny wręczył nagrody i podziękowania sportowcom i trenerom, którzy w ubiegłym roku odnieśli wyjątkowe sukcesy w swoich dyscyplinach.

– Na gali otrzymują podziękowania, nagrody ci, którzy są najlepsi z najlepszych. Dzisiaj wręczyliśmy sporo nagród, bo zdolnych mamy sportowców. Jest to sytuacja, która napawa takim optymizmem, dlatego że to są ludzie, którzy przez swoją pracę, mozół i wytrwałość osiągają dobre wyniki. – mówi Edward Lasok, Prezydent Miasta Mysłowice

Nagrody dla najlepszych mysłowickich sportowców i trenerów wręczyli prezydent Edward Lasok, jego zastępca Grzegorz Brzoska, a także Bartłomiej Gruchlik, dyrektor MOSiR Mysłowice.


Podczas bezpośredniej transmisji z Gali Sportu 2017 wystąpiły problemy z dźwiękiem spowodowane usterką techniczną, za co serdecznie przepraszamy. W rekompensacie publikujemy wolny od usterek zapis gali. Sportowcom raz jeszcze gratulujemy wyjątkowych nagród, a odbiorców transmisji przepraszamy za problemy. 


Osiąganie tak wspaniałych wyników wymaga od zawodników wiele wyrzeczeń i zaangażowania. Rytm ich dnia czy życie towarzyskie, rodzinne są uzależnione od treningów i przygotowań do zawodów. Domyślać można się tylko, jak wielka musi być ich fascynacja ulubioną dyscypliną, że są gotowi na tak wielkie poświęcenie.

O tym, komu w tym roku wręczyć zasłużone nagrody pieniężne i wyróżnienia decydowała komisja powołana przez prezydenta właśnie w tym celu. Analizowała ona nadesłane wnioski i rekomendowała tych, którzy zasłużyli się w sposób szczególny.

Wydarzenie nie ograniczyło się do ich wręczenia – na bohaterów wieczoru czekała wyjątkowa oprawa artystyczna. Na scenie pojawiły się laureatki konkursu Mysłowice Mają Talent; pianistka Martyna Cichecka oraz wokalistki Daria Umanska oraz Wiktoria Kozioł. Zaprezentowany został także widowiskowy układ gimnastyki artystycznej w wykonaniu młodych zawodniczek.

W trakcie gali podziękowano także najbardziej zaangażowanym sponsorom, którzy bezinteresownie wspierają mysłowickich sportowców.

 

REKLAMA