Choć do zakończenia rozgrywek klasy A grupy katowickiej pozostało jeszcze do rozegrania kilka kolejek to już teraz piłkarze Górnika 09 Mysłowice mogą świętować awans do ligi okręgowej.

W ostatnim meczu z AKS-em II Mikołów, choć piłkarze “kociny” przegrywali już 1:2 potrafili odrobić straty, a nawet wyjść na prowadzenie i pokonać drużynę gospodarzy 4:2. Takie wyniki i gra na pewno cieszą kibiców Górnika 09 ale chyba najbardziej cieszy upragniony a co najważniejsze zasłużony awans do ligi okręgowej. Swojego zadowolenia z takiego faktu nie ukrywa również prezes Górnika 09 Łukasz Granek.

– W imieniu całego zarządu gratuluję drużynie i trenerowi awansu. Zespół pokazał swoją postawą na boisku, że zasługuje na ten sukces i grę w wyższej klasie rozgrywkowej – komentuje prezes Górnika 09 Mysłowice.

Teraz drużynie Górnika 09 pozostaje już tylko spokojnie dokończyć sezon i powoli przygotowywać się do gry w wyższej klasie rozgrywkowej. Najbliższe spotkanie piłkarze Górnika 09 Mysłowice rozegrają już w sobotę o godzinie 16.00 na boisku przy ulicy Gwarków z drużyną Strażaka Mikołów.

REKLAMA