Już niebawem na boiskach w Parku Słupna rozegrane zostaną ORLEN Finały Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Zmierzą się tam najlepsze duety, które sięgają podium na polskich i zagranicznych mistrzostwach. Nie pozostaje nic innego jak przyjść pokibicować, zakosztować sportowych emocji skorzystać z atrakcji czekających w Parku Słupna. Kiedy siatkarze pojawią się na boiskach?

Jeśli chodzi o siatkówkę plażową, nikogo nie trzeba przekonywać o doświadczeniu Mysłowic w organizowaniu imprez sportowych wielkiego formatu. Na zasłużone miano stolicy siatkówki plażowej zapracowaliśmy sobie będąc gospodarzami takich wydarzeń jak turniej FIVB World Tour czy Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej U23. Boiska w Parku Słupna nie przestają żyć siatkówką, a już niebawem zaprawieni sportowcy znów, ku uciesze mieszkańców, wystąpią w Mysłowicach.

Na scenie zobaczymy m.in najlepsze biało-czerwone duety eksportowe.

– Poza polską czołówką, która walczy w turniejach w całej Polsce, na pewno przyjadą nasze gwiazdy, które są już znane w Mysłowicach. Przyjedzie Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel, Bartosz Łosiak, Piotr Kantor – czyli chłopcy, którzy tutaj zdobywali medale, są już znani, w tym momencie biorą już udział w mistrzostwach świata. – opowiada Sławomir Pawlak, prezes Klubu Sportowego Silesia Volley

Mecze będą rozgrywane przez cały weekend.  W piątek, 11 sierpnia od godziny 9:00 do 18:00, a także w sobotę 12 sierpnia w tych samych godzinach, będzie można zobaczyć mecze eliminacyjne. W niedzielę 13 sierpnia o godzinie 9:30 na boisku siatkarki zmierzą się o trzecie miejsce. Godzinę później, o godzinie 10:30, o ten sam stopień podium zawalczą siatkarze. Analogicznie o godzinie 11:30 i 12:30 odbędą się starcia drużyn żeńskich i męskich o szczytowe, pierwsze miejsce na podium. Ceremonię zakończenia Finału Mistrzostw Polski zaplanowano na godzinę 13:30.

Ci, którym z jakiegoś względu nie uda się dotrzeć w nadchodzący weekend do Parku Słupna, by osobiście zobaczyć mecze, mogą podejrzeć zmagania sportowców będąc nawet wiele kilometrów od Mysłowic. Wszystkie mecze na żywo transmitować będzie telewizja Polsat Sport News.

 

 

REKLAMA