Ruszyły ORLEN Finały Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. W Parku Słupna zostały już rozegrane pierwsze mecze, a emocji będzie przybywać. Kogo możemy zobaczyć na boiskach?

– Tu możemy zobaczyć całą czołówkę krajową, zarówno jeżeli chodzi o kobiety,  jak i o mężczyzn – w końcu to finał mistrzostw polski. Młode pary z kadry polski grają, pokazują się, grają bardzo fajnie. – opowiada Sławomir Pawlak, prezes Klubu Sportowego Silesia Volley.

Wielu nie tylko krajowej, ale i światowej sławy zawodników już od dzisiaj zmaga się w Parku Słupna o tytuł mistrza polski. W ciągu trzech dni zaprezentują się 24 pary męskie i 16 żeńskich. Z trybun obserwować można widowiskową grę i doskonałe umiejętności sportowców.

– Dalej myślę, że będzie jeszcze ciekawiej, ponieważ grę rozpoczęły wszystkie nasze pary eksportowe z reprezentacji polski i będziemy oglądać pięciu olimpijczyków z Rio de Janeiro bo jest Kinga Kołosińska i dwie pary męskie. Bartosz Łosiak i Piotr Kantor dalej grają razem, na ostatnich mistrzostwach świata w Wiedniu zajęli piąte miejsce, zaczęli właśnie swój mecz. Gra też Jakub Szałankiewicz z Maciejem Rudolem, gra Mariusz Prudel z Kacprem Kujawiakiem, gra Grzegorz Fijałek z Michałem Brylem, także myślę, że nazwisk nie trzeba przedstawiać i specjalnie zachęcać, bo naprawdę będzie na co popatrzeć. – wylicza Agata Stychno, rzecznik prasowy mistrzostw

Impreza rozpoczęła się na dobre, a dzieci miały już okazję skorzystać z ciekawej atrakcji. W Parku Słupna zorganizowano dla nich warsztaty z olimpijczykiem Mariuszem Prudelem.  Zawodnik jest przekonany, że mecze zapewnią widzom wiele emocji.

– Można spodziewać się wielu dobrych meczy i zachęcam do przychodzenia na trybuny, bo na pewno będzie co oglądać. Muszę powiedzieć, że szanse są na pewno równe dla wszystkich, którzy przyjadą, bo każdy mecz zaczyna się od zera i myślę, że będzie na pewno dużo ciekawych meczy i wszystko będzie się rozstrzygać w emocjach. – zapewnia Mariusz Prudel polski siatkarz plażowy

Przed nami natomiast jeszcze cały weekend sportowych emocji i towarzyszących imprezie atrakcji. Ci, którzy z jakichś względów nie będą jednak mogli przyglądać się im z trybun, mogą skorzystać z transmisji, którą przeprowadzi telewizja Polsat Sport News.

– Będzie telewizja Polsat, która od godziny 10:00 do 14:00 zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie prowadzić transmisje bezpośrednie, ale ja zapraszam! Ma być przepiękna pogoda, mamy tutaj dodatkowe atrakcje, przyjeżdża do nas park Twinpigs z Żor, więc będą od nich atrakcje. Będzie też punkt kreatywny dla dzieciaków, więc naprawdę tutaj bardzo fajne rzeczy się dzieją na Słupnej.  – zachęca Sławomir Pawlak, prezes Klubu Sportowego Silesia Volley.

REKLAMA