Ponad 1600 zawodników uprawiających olimpijską dyscyplinę – judo zjechało z całego świata  do Warszawy na XIX Warsaw Judo Open.  Pośród sportowców z ponad 200 klubów byli również zawodnicy klubu UKS JUDO Mysłowice.

Trenerzy Ryszard Dziewulski i Mariusz Figlus udali się na halę Torwar, do stolicy z ośmiorgiem zawodników. Pierwszego dnia, z judokami m.in. z Azerbejdżanu, Armenii czy Algierii walki toczyli: Nikodem Figlus, Jakub Dziedzic, Alicja Gowarzewska, Filip Kocima, Marcin Włoka, Patryk Zdrodowski i Piotr Zdrodowski.

Konkurencja była tak silna, że sukcesem było zwycięstwo choćby w jednym pojedynku.  Najlepsze walki tego dnia stoczył młodzik,  Jakub Dziedzic, który musiał zaliczyć 6 walk aby ostatecznie uplasować się na bardzo wysokiej, piątej pozycji. W drodze do ostatniej walki pokonał Estończyka, Litwina, Niemca i jednego  z Polaków. Decydującą o brązowym medalu walkę przegrał z Węgrem.

Pozostali młodzicy nie zakwalifikowali się do repasaży mimo, iż wygrali kilka swoich walk (Marcin Włoka z Litwinem i Czechem, Nikodem Figlus – z Niemcem). Juniorka Młodsza – Alicja Gowarzewska oraz Junior – Filip Kocima odpadli na etapie walk eliminacyjnych.

Drugiego dnia na tatami wystąpiły nasze dziewczyny. Alicja Gowarzewska i Dominika Nowicka toczyły swoje walki w kategorii Juniorek. Alicja pokonała Polkę i Niemkę ulegając w walce o złoto koleżance z Mińska Mazowieckiego. Dominika natomiast, po porażce z koleżanką z reprezentacji Polski, dostała szansę w walkach repasażowych. Z tej szansy skorzystała w 100%. Wygrała wszystkie walki, zdobywając ostatecznie brązowy medal za III miejsce.

Fantastyczne, sportowe przeżycie, ciekawe doświadczenia, punktowane pozycje oraz dwa medale – oto korzyści i zdobycze, jakie przywieźli mysłowiccy zawodnicy z tego silnego turnieju.

 

REKLAMA