Chcesz spędzić aktywnie czas, wyjść z domu, spotkać się z ludźmi i przy okazji zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie? Nawet jeżeli wiosna życia już dawno za Tobą, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma dla Ciebie ciekawą propozycję.

Dbamy o damy to program pełen różnorodnych zajęć sportowych, który już od dłuższego czasu daje mysłowiczankom sposobność ku temu, by mogły poruszać się i zadbać o swoją kondycję. Jednak zestawy ćwiczeń, jakie zakłada pilates, PBU czy atino solo mogą okazać się zbyt wymagające dla nieco starszych pań. Organizator, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach pomyślał więc także o seniorkach – to właśnie dla nich rozszerzono częstotliwość zajęć odbywających się pod nazwą “zdrowy kręgosłup”.

Spotkania dedykowane damom-seniorkom odbywają się w każdy wtorek o godzinie 9.30, oraz czwartek o 9.00 na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR na Bończyku. Koszt jednorazowego udziału to 10 zł, możliwe jest także zakupienie karnetu.

– Staramy się rozszerzać ofertę zająć sportowych dla wszystkich grup wiekowych. Cieszę się,  że udało się zaproponować seniorom jeszcze częstsze spotkania, bo są oni bardzo ważni dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach – komentuje Bartłomiej Gruchlik, dyrektor MOSiR.

Starsze osoby niejednokrotnie krępują się korzystać z siłowni, gdzie ćwiczy głównie młodzież. Obawiają się także tego, że nie będą umiały obsłużyć skomplikowanie wyglądających urządzeń. Zajęcia „zdrowy kręgosłup” to odpowiedź na te wątpliwości – nie tylko pomogą zadbać o zdrowie, sprawność, nabrać sił i energii. To także przyjemna forma spędzenia wolnego czasu i okazja do spotkania z mysłowiczanami w swoim wieku.

 

REKLAMA