Nieważne czy masz latek pięć, czy lat dwadzieścia pięć. Każdy kto tylko ma chęci, w Parku Słupna może nauczyć się jeździć na łyżwach.

– Szkółka skierowana jest do wszystkich. Poziom trudności ćwiczeń będzie uzależniony od tego kto, jak się porusza na łyżwach. Dzieci, które przychodzą po raz pierwszy będą się uczyły stawiać pierwsze kroki na lodzie. Natomiast osoby, które poruszają się już dobrze, będą miały dobrana trudność ćwiczeń stosownie do ich umiejętności – mówi  Maria Domagała, instruktorka jazdy na łyżwach  

Spotkania szkółki odbywają się dwa razy w tygodniu. W środy bezpłatne zajęcia rozpoczynają się o godzinie 18:45, natomiast w soboty o godzinie 10:00. Z myślą o bezpieczeństwie maluchów MOSiR przygotował nowy sprzęt.

– Będziemy mieli nowe przybory do nauki jazdy dla tych najmłodszych. Żeby było bezpiecznie mamy kaski i kamizelki odblaskowe żeby dzieciaczki były widoczne – mówi Bartłomiej Gruchlik, dyrektor MOSiR

Podczas zajęć instruktorka uczy mysłowiczan podstawowych kroków, ale także tak przydatnych umiejętności jak jazda slalomem, jazda tyłem czy tego jak upadać na lód, by się nie połamać. Dzięki temu w późniejszym czasie jazda sprawi nam jeszcze więcej radości.

REKLAMA