Zaprawiona w bojach drużyna firmy Remagum oraz nie mniej sprawni, pełni młodzieńczej energii uczniowie CKZiU starli się na parkiecie hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach.  Zagrali w meczu towarzyskim, który odbył się jako zwieńczenie Barbórkowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa Zarządu Firmy Remagum.

W wewnątrzszkolnym turnieju wystartowało 28 drużyn, spośród których trzy zawalczyły w ścisłym finale. Zwycięska grupa miała także okazję zagrać z reprezentacją firmy Remagum, właśnie to starcie było główną atrakcją turnieju. Po obu stronach siatki zawodnicy stanęli piątkowym przedpołudniem, 15 grudnia. Nazwa corocznego turnieju nie jest przypadkowa.

– Termin jest związany z okolicą 4 grudnia, ale myślę też, że nazwa wiąże się z faktem, że i firma Remagum pracuje dla górnictwa i CKZiU ma przecież klasy, które są objęte gwarancją zatrudnienia przez kopalnię Mysłowice-Wesoła – komentuje Ewa Zając, dyrektor CKZiU.

– Tą gimnastykę górniczą mamy na wyrobiskach dołowych, natomiast tutaj jest ogólnorozwojowa, w komfortowych warunkach –mówi Jacek Szczęsny, dyrektor do spraw marketingu firmy Remagum

Pomiędzy meczami swój talent zaprezentowały grupy taneczne. Coroczny turniej to jeden z pomysłów na zintegrowanie uczniów – jest to ważne tym bardziej, że od zeszłego roku szkoła funkcjonuje w nowym kształcie.

– Ponieważ CKZiU powstało stosunkowo niedawno, bo we wrześniu 2016 roku, podejmujemy różne działania po to, żeby ta cała społeczność w ten właśnie sposób się integrowała – opowiada Ewa Zając.

Zabawa zabawą, ale stawka była wysoka a uczniom nie brakowało determinacji. Zawodnicy walczyli o Puchar Prezesa Zarządu Firmy Remagum.

REKLAMA