fot.KMP Mysłowice

Policjanci z miejskiej komendy złożyli wizytę siódmoklasistom w Szkole Podstawowej nr 3 w Mysłowicach. Poza kwestiami bezpieczeństwa, z uczniami poruszono istotny temat, jakim jest odpowiedzialność prawna nieletnich.

Rozbój, wymuszenie rozbójnicze, kradzież, naruszenie nietykalności cielesnej, groźby karalne – to tylko część pojęć, których znaczenie omówił podczas prelekcji st. asp. Dariusz Opatrzyk. Wszystko po to, aby uświadomić uczniom, że wraz z upływem lat zaczynają prawnie odpowiadać za popełnione czyny.

Prowadzący spotkanie policjant opowiedział zebranym, jakie występki najczęściej popełniają młodzi ludzie. Funkcjonariusz przestrzegł przed uleganiem namowom koleżanek, czy kolegów, którzy zachęcają np. do kradzieży, stosowania przemocy czy pierwszych doświadczeń z używkami. Uświadomił młodzieży, że finał tej pozornie niewinnej “zabawy” najczęściej nie jest przyjemny i kończy się wizytą w komendzie oraz powiadomieniem Sądu Rodzinnego.

Poruszone zostały także kwestie bezpieczeństwa oraz zagadnienia związane z profilaktyką antyalkoholową, szczególnie, że zbliża się czas ferii zimowych, na które wszyscy uczniowie czekają z utęsknieniem.

REKLAMA