Będą bronić dobrego imienia szkoły i mundurów, które noszą – w Liceum Ogólnokształcącym nr 2 odbyło się uroczyste ślubowanie klas mundurowych, podczas niego uczniowie oficjalnie stali się częścią społeczności dwójki.

Moment ślubowania to dla młodzieży chwila bardzo wyniosła, nie mniej emocji dostarcza nauczycielom dumnym z tego, że tylu młodych mysłowiczan decyduje się kształcić w tym kierunku i niegdyś być może stanąć na straży prawa czy ludzkiego życia. Popularność klas o tych profilach jasno pokazuje, że wśród mysłowickiej młodzieży nie brakuje ochotników do stawania na straży prawa i zapewniania bezpieczeństwa swojemu miastu. Pomysł na stworzenie klas mundurowych zrodził się stosunkowo niedawno. Jest to pierwsza i jedyna jak dotąd taka oferta w Mysłowicach.

Na zaproszenie szkoły, podczas uroczystego apelu zgromadzonym zaprezentowali się w pokazie strażnicy miejscy a także sportowcy. Ważnym momentem tego wydarzenia był także czas odznaczeń – uczniowie otrzymali tytuł Zasłużonych Działaczy Ligi Obrony Kraju nadawany przez Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju. Brązowy medal za zasługi dla tej ligi otrzymała także dyrektor Ewelina Pokrywka.

 

REKLAMA