Przed nami kolejne ciekawe, rękodzielnicze warsztaty w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Tym razem uczestnicy poznają tajniki tworzenia mydła. Tę umiejętność będzie można posiąść już 4 lutego w MOK-u na Grunwaldzkiej.

Warsztaty mają na celu zarówno dobrą zabawę, jak i eliminację z naszego życia szkodliwych składników i niepotrzebnej chemii. Coraz więcej osób interesuje się tym, co dla nas i dla naszej skóry jest zdrowe, coraz więcej osób decyduje się też na szukanie alternatywy dla komercyjnych kosmetyków. Odkrywanie tajników tworzenia własnych receptur, oprócz walorów jakościowych, jest niezwykle wciągające i fascynujące. Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się od podstaw jak powstaje kostka mydła i jak zrobić je samodzielnie w domowym zaciszu. Takie mydło to wspaniały prezent dla najbliższych i nie tylko.

Podczas warsztatów chętni zrobią od podstaw pięć kostek mydła z dodatkiem wybranych przez siebie składników pielęgnujących i ozdób. Wszystkie dodatki do mydła są w 100% naturalne. Organizatorzy zapewniają jednorazowe foremki do mydła, można zabrać też ze sobą silikonowe formy do muffinek. Koszt udziału w warsztatach to 80 złotych. Chęć udziału należy zgłosić w Dziale Animacji i Kultury MOK.

REKLAMA