Jak udowodniła frekwencja podczas pierwszego spotkania w Morgach, mysłowiczanie chcą i potrzebują rozmawiać z władzami miasta. W tamtejszej podstawówce zebrało się spore grono mieszkańców, którzy chcieli poruszyć najistotniejsze problemy swojej dzielnicy. Okazję do tego będą mieli wszyscy zainteresowani mysłowiczanie – właśnie ruszył cykl spotkań z prezydentem Lasokiem w dzielnicach.

– Zgodnie z obietnicą, prezydent co roku spotyka się z mieszkańcami by sprawozdać to, co działo się w roku ubiegłym, opowiedzieć o planach na rok przyszły, ale także by otworzyć się na potrzeby i pytania mieszkańców. Wysłuchujemy wszystkich uwag, tych najbardziej krytycznych również. Wszystkie uwagi są skrupulatnie notowane, później omawiane przez władze miasta i jeśli tylko są możliwości staramy się je realizować – mówi Iwona Nowak, dyrektor kancelarii prezydenta miasta

Najważniejszymi tematami, które trapią mieszkańców Morgów są potrzeba wybudowania przedszkola dla tamtejszych dzieci oraz konieczność walki ze smogiem, który tej zimy jest wyjątkowo uciążliwy. Nie zabrakło także rozmowy o remontach dróg i chodników.

– Ja się bardzo cieszę, że była taka frekwencja, bo pokazuje to zainteresowanie, to że mieszkańcy żyją problemami, które chcą rozwiązać. Nie mogę przyjechać, obiecać i czegoś nie zrobić.w związku z tym, jak powiedziałem, że będziemy takie czy inne zadania wykonywać, to zrobimy wszystko, żeby tak było – mówi prezydent Edward Lasok

Kolejne ze spotkań odbędzie się w dzielnicy Ławki, a zaplanowano je na poniedziałek 20 lutego w domu katechetycznym przy ulicy Murckowskiej. Następnie rozmowy z prezydentem zaplanowano wtorek 21 lutego w Krasowach, w Szkole Podstawowej nr 17. A w poniedziałek 27 lutego w Szkole Podstawowej nr 10 prezydent Lasok spotka się z mieszkańcami Brzezinki. Każde ze spotkań rozpocznie się o godzinie 18:00.

REKLAMA