Zbliża się czas składania deklaracji podatkowych PIT. To okazja, by wesprzeć dowolną organizację pożytku publicznego, nie poświęcając ani złotówki więcej z własnego portfela. Wystarczy przekazać procent podatku stowarzyszeniu, czy fundacji noszącej status OPP, której cel jest najbliższy naszemu sercu. Warto pamiętać o tym, że wiele takich organizacji działa na terenie naszego miasta.

Na Twój procent czeka ponad 20 organizacji z Mysłowic. Jedne pomagają chorym, inne dzieciom czy rodzinom wielodzietnym, kolejne zaś powzięły za cel dobro seniorów albo niepełnosprawnych. Wszystkie mają wspólny mianownik – działają w Mysłowicach i dla mysłowiczan.

– Gorąco zachęcam Państwa do wykorzystania tej szansy. Na nasze wsparcie czekają 24 miejscowe stowarzyszenia i fundacje. Wsłuchajmy się w Mysłowice – tutaj natrafimy na wspaniałych ludzi pomagających innym. Postawmy na mysłowiczan. Znają nie tylko potrzeby naszego miasta, ale działają dla nas, sąsiadów, czy bliskich. – mówi Edward Lasok, Prezydent Mysłowic

1% podatku dochodowego mogą przekazać organizacjom podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych; podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych; podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku. Mogą to zrobić również emeryci, pod warunkiem , że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie. Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.

– Przekazując 1 proc. miejscowym stowarzyszeniom wzmacniamy zaangażowanie mieszkańców w pracę dla mysłowiczan. Zachęcam Państwa do decydowania o tym kto powinien rozwinąć skrzydła pomocy w Mysłowicach. Nic nie tracimy, a możemy pomagać innym lub rozwijać miejscową kulturę, sport i rekreację. – dodaje prezydent

REKLAMA