Podobnie jak w poprzednich latach, istnieje możliwość przekazania 1% podatku na dowolnie wybraną organizację pożytku publicznego. Władze miasta zachęcają, by przy okazji rozliczenia się z Fiskusem, środki te przekazać na działalność lokalnych stowarzyszeń czy fundacji i tym samym wspomóc inicjatywy działające na rzecz lokalnej społeczności. W ubiegłym roku mysłowickim organizacjom przekazano ponad 470 tysięcy złotych!

To już kolejna edycja akcji promującej przekazanie 1% przygotowanej przez Urząd Miasta. W Mysłowicach pojawiły się billboardy z hasłem akcji “1% = 100% serca”, a w lokalnej prasie możemy znaleźć wkładki z bazą wszystkich mysłowickich organizacji.  

Od kilku lat w Mysłowicach prowadzimy kampanię promocyjną, a przede wszystkim edukacyjną, o organizacjach pożytku publicznego działających w mieście lub na rzecz miasta. Często nie mamy świadomości, że 1% który możemy przekazać rodzimej organizacji, w jakiś sposób do nas wróci, albo że ktoś z naszego najbliższego otozenia bardzo go potrzebuje. – informuje Wojciech Król, Dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta

1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego mogą przekazać organizacjom: podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych); podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych; podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

– Możliwość przekazania 1% podatku na wybraną przez siebie organizację to niezwykle cenna inicjatywa. Tym samym chcielibyśmy zachęcić Mysłowiczan do wsparcia tych miejsc, które działają i służą wsparciem właśnie na terenie ich miasta – zachęca Kamila Szal, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

 

1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie. Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.

 

REKLAMA