Początki były skromne – raz na kilka dni pojawiał się krótki materiał na Youtube.com, by po dwóch latach pod adresem www.itvm.pl działalność rozpoczął multimedialny portal informacyjny. Dokładnie 1 kwietnia 2014 roku Telewizja Mysłowice obchodzi 5-lecie swojej działalności!
Od momentu kiedy pojawiła się w mieście, działalność Telewizji Mysłowice ewaluowała na wielu płaszczyznach. Obecnie portal informacyjny itvm.pl to nie tylko relacje wideo ukazujące czym żyje miasto, ale także ciekawe programy tematyczne, newsy, fotogalerie oraz interakcja z czytelnikami i widzami – nic dziwnego że Telewizja Mysłowice jest najbardziej lubianym portalem informacyjnym w Mysłowicach – o czym świadczy ponad 4 tysiące kliknięć „lubię to” na naszym Facebookowym fanpage’u!

Logo

Elementem charakterystycznym logo jest telewizorek z antenką, który towarzyszy nam od samego początku. Pierwszy graficzny znak związany był z adresem www.tv.myslowice.pl, który zaczął działać po tym, jak Telewizja Mysłowice rozszerzyła swoją działalność poza Youtube. Od 1 kwietnia 2011 roku działamy jako itvm.pl, co ma podkreślić fakt, iż jesteśmy także internetową telewizją z Mysłowic. Od tej daty rozpoczął się także ekspansywny rozwój portalu!

logo-ewaluacja

Studio

Wielką metamorfozę przeszło studio, w którym nagrywamy nasze programy. Od spartańskich warunków, gdzie tłem była jedynie zielona ściana, a goście musieli trzymać mikrofony, poprzez ściankę ze styropianową nazwą programu „Rozmowa tygodnia”, aż do studia z podestem i monitorami na ściankach, które następnie zostało jeszcze rozbudowane. Aktualnie daje nam ono możliwości nagrywania różnorodnych programów, możemy do niego zaprosić nie jednego, a kilku gości.

{mp4remote}http://w.itvm.pl/2014/04/studioitvm.mp4{/mp4remote}

Programy

Pierwszym stałym programem Telewizji Mysłowice był „Flesz Mysłowic”, czyli kilkuminutowe relacje z różnorodnych wydarzeń.

{youtube}41Tlmg3NzxA{/youtube}

Wraz z rozwojem Telewizji, powstawały różnorodne programy tematyczne. Jednym z pierwszych, stałych programów była „Rozmowa tygodnia”. W naszym studiu rozmawialiśmy z wyjątkowymi gośćmi: artystami, sportowcami, społecznikami, przedsiębiorcami, urzędnikami, a także z lokalnymi politykami. Program początkowo był emitowany raz w tygodniu, a od kilku miesięcy przeobraził się w „Gościa ITVM” i pojawia się dwa razy w tygodniu – zawsze w niedzielę i środę.

nieprzegapNastępnie rozpoczęliśmy nagrywanie „Zajrzyj do Cinema”, magazynu filmowego realizowanego w partnerstwie z siecią Cinema City. Teraz został on połączony z „Nie przegap” – programem kulturalnym, w którym znajdziecie zapowiedzi najciekawszych wydarzeń kulturalnych i imprez w Mysłowicach, a także zwiastuny nowości srebrnego ekranu oraz premiery książkowe. W każdym programie nasi widzowie znajdą konkursy z nagrodami: książkami, biletami do kina lub wejściówkami na koncerty i spotkania artystyczne. Nowych odcinków „Nie przegap” wypatrujcie w każdy wtorek!

prasowka
“Prasówka” to program, w którym dziennikarze mysłowickich mediów, którym towarzyszy rzecznik Urzędu Miasta Mysłowice, komentują najważniejsze wydarzenia w mieście. Premierowe odcinki w każdy czwartek.

mtt
“Minął Tydzień” to krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia. W programie możecie zobaczyć, czym żyje miasto. Podsumowanie tygodnia w każdy piątek.

archiwumz„Z archiwum Z” – Mysłowice kilkadziesiąt lat temu. Jan Ziemba i Marcin Janota odsłaniają przed mieszkańcami Mysłowic historyczne nagrania pochodzące z filmoteki kina Znicz. Program ukazuje jak kiedyś wyglądało miasto i jak żyli jego mieszkańcy. Premiera w co drugi poniedziałek.
Jesteśmy jedynym medium w mieście, który relacjonuje na żywo obrady Rady Miasta, a następnie dokładny zapis z jej przebiegu można znaleźć w zakładce „Sesja Rady Miasta – zapis obrad”.

Zrealizowaliśmy także program „Studio lato”, lekki i luźny program wakacyjny. Tematy w nim poruszane na pierwszy rzut oka mogły wydawać się błahe, jednak po głębszej refleksji, okazały się ważne i dostarczyły praktycznych porad. W tym roku ponownie planujemy realizację tego programu!

Najbardziej lubiany portal w Mysłowicach!

Telewizja Mysłowice jest najbardziej lubianym portalem informacyjnym w mieście, o czym świadczy liczba „lajków” na popolarnym portalu społecznościowym Facebook. Fanpage „Telewizja Mysłowice Itvm” polubiło już ponad 4 tysiące osób, a liczba kliknięć rośnie z dnia na dzień!
We współczesnym procesie komunikowania media społecznościowe mają ogromne znaczenie. To one zapewniają błyskawiczny przepływ informacji, a jednym z najważniejszych miejsc ich wymiany jest właśnie Facebook. Na fanpage’u nasi czytelnicy jako pierwsi mogą znaleźć linki do wszystkich artykułów, jakie znajdują się na portalu. Ponadto znajdą tam liczne galerie zdjęć z różnorodnych miejskich wydarzeń. Facebook pozwala nie tylko na szybki przekaz informacji, ale także na interakcję między internautami, którzy często komentują nasze artykuły.

Wtyczka Facebook zapewnia także możliwość komentowania informacji, jakie pojawiają się na portalu. Pozwoliło nam to uniknąć anonimowości komentujących, która na innych portalach wywołuje niekulturalne dyskusje anonimowych ludzi, którzy nie maja odwagi podpisać swoich słów własnym nazwiskiem.

Niespodzianka na piąte urodziny!

Z okazji 5 urodzin Telewizji Mysłowice przygotowaliśmy dla swoich widzów prezent, a co to będzie przekonacie się sami śledząc na bieżąco itvm.pl, szczegóły już wkrótce!

REKLAMA