Wkrótce ruszy system 40 kamer miejskiego monitoringu, które strzec będą bezpieczeństwa na mysłowickich ulicach. By korzystać z możliwości inteligentnego systemu trzeba go najpierw poznać. W dniach 25-27 kwietnia służba dyżurna mysłowickiej komendy policji przeszła szkolenie z obsługi nowego systemu monitoringu miejskiego.

Cały system składać się będzie z 40 kamer, umieszczonych w kluczowych lokalizacjach miasta. Inteligentny monitoring zacznie funkcjonować od połowy maja. Mysłowicka policja jest już gotowa na jego uruchomienie. W komendzie zamontowano stanowisko obsługi monitoringu. Dyżurny zawsze będzie miał podgląd na to co dzieje się obecnie na ulicach Mysłowic.

24/h

Od połowy maja, 40 kamer umieszczonych w kluczowych lokalizacjach miasta, będzie 24 godziny na dobę nadzorować Mysłowice. Główne centrum monitoringu znajduje się w nowej komendzie straży pożarnej przy ul. Mikołowskiej. Tam dyżurują już pracownicy Centrum Zarządzania Kryzysowego mysłowickiego magistratu. Od połowy maja obok nich zasiądą strażnicy miejscy, którzy w systemie 24-godzinnym obserwować będą obraz z kamer.

Inteligentny system pozwala nie tylko na rejestrację wideo określonych obszarów, ale reaguje też na takie zjawiska jak m.in. kolizje drogowe, zbiegowiska, ludzi leżących na ulicy, przypadki dewastacji, a nawet niewłaściwego parkowania pojazdów.

Gdzie zamontowano kamery miejskiego monitoringu?

REKLAMA