W maju minie 13 lat od historycznej daty wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w Mysłowicach narodziła się inicjatywa, by rondo mieszczące się w ciągu ulicy Katowickiej, tuż przy stacji paliw Shell, nazwać imieniem Unii Europejskiej.

Z inicjatywą nadania rondu nazwy wystąpiła mysłowiczanka Barbara Czyż. Dało to początek petycji, pod którą zbierane są podpisy mieszkańców, by rondo na ulicy Katowickiej nosiło nazwę Ronda Unii Europejskiej.

Równocześnie wniosek o takim samym postulacie do prezydenta Mysłowic sporządził radny Zbigniew Zduniak. Podpisy pod nim złożyli także radni: Damian Sojka, Jan Wajant, Urszula Rasek, Karol Berger, Agata Kansy i Wojciech Chmiel.

Jak podkreśla radny Zbigniew Zduniak, za sprawą środków europejskich możliwa stała się m.in. modernizacja ulicy Katowickiej – w ramach jej przebudowy wybudowano rondo przy stacji paliw Shell.

Wniosek pod głosowanie Rady Miasta, która może podjąć decyzję o nazwaniu ronda, trafi najprawdopodobniej trafi podczas sesji zwyczajnej w maju.

REKLAMA