Punktualnie o godzinie 11:00 w piątek w mysłowickim magistracie odbyło się losowanie zwycięzców miejskiej loterii. Pod czujnym okiem komisji wylosowano nazwiska pięciu szczęśliwców, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody. Był to finał kilkumiesięcznej kampanii, w trakcie której urząd miasta zachęcał mieszkańców do rozliczania się w Mysłowicach.

Zgłoszenia w loterii złożyło blisko półtora tysiąca mysłowiczan, z czego znaczna część zrobiła to drogą elektroniczną. Jak podkreśla sekretarz miasta, najważniejsze jest to, że działania magistratu zachęciły nowe osoby do tego, by zacząć rozliczać się w Mysłowicach.

– Dla nas tak naprawdę oprócz tego szczęścia, które dotyczy pięciu naszych mieszkańców, ważny jest fakt, że w tym roku złożono 1408 nowych deklaracji podatników. Przemnażając to przez kwotę dwóch tysięcy złotych z tego PIT-u miasto do budżetu dostanie to mamy kwotę ponad 2,8 mln złotych. Jeśli kampania przyczyniła się w dużej mierze do tej liczby to były to pieniądze dobrze wydane, bo inwestycja związana z tą kampanią wielokrotnie się zwróciła – wyjaśnia Andrzej Kijanka, sekretarz miasta Mysłowice

Zgodnie z regulaminem, zwycięzcy mają teraz trzy dni na potwierdzenie swoich zwycięskich zgłoszeń. A komu dopisało szczęście? Pierwszą nagrodę, czyli wakacje o wartości 10 tys. złotych zdobyło zgłoszenie nr 599 należące do Adama J. Drugą nagrodę – skuter – zgłoszenie nr 1083 złożone przez Aleksandrę M., trzecią nagrodę – ekspres ciśnieniowy – zgłoszenie nr 357 należące do Sylwii J. Natomiast robot kuchenny to nagroda dla zgłoszenia nr 352 Marcelego W., a laptop powędruje do rąk właścicielki zgłoszenia nr 383 Anny Z.

Im większa liczba PIT-ów rozliczonych w Mysłowicach, tym większe wpływy do kasy miasta. Dzięki nim miasto będzie miało więcej środków m.in. na prowadzenie inwestycji. Dlatego też kampania będzie kontynuowana.

– Będziemy to prowadzić cyklicznie, będziemy starali się żeby każdy mieszkaniec, który mieszka u nas żeby rozliczał się w miejscu zamieszkania, a nie np. w miejscu gdzie pracuje – mówił Edward Lasok, prezydent Mysłowic.

Zobacz transmisję z losowania:

REKLAMA