W niedzielę 4. czerwca w Parku Słupna zorganizowany zostanie atrakcyjny dzień dziecka, połączony z dniem organizacji pozarządowych. Tego dnia dzieci wraz z rodzicami będą mogły skorzystać z wielu atrakcji, a ponadto mysłowiczanie będą mogli poznać działające w mieście stowarzyszenia i fundacje.

Zabawa w Parku Słupna rozpocznie się o godzinie 14:00. W programie przewidziano takie punkty jak pokaz zumby oraz sekcji tańca towarzyskiego Mysłowickiego Ośrodka Kultury, czy prezentacja układu przygotowanego przez małe baletnice. Będzie można zobaczyć także jak z przeciwnikiem radzą sobie zawodnicy klubu Roan Fight, którego specjalnością są sztuki walki. Zabawne skecze wykonają mali aktorzy z dziecięcych kabaretów teatrzyku Pana Gąbki, a muzyczne umiejętności zaprezentują wokaliści muzycznego stowarzyszenia „Amadeusz”. Najpopularniejsze utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej zaprezentują z kolei wokaliści uczęszczający na zajęcia organizowane przez Mysłowicki Ośrodek Kultury.

[irp posts=”42483″ name=”„26 mysłowickich organizacji zaprezentuje się w Parku Słupna podczas Dnia Dziecka””]

W programie przewidziano także prezentację sekcji MOK. Będzie można zagościć na stoisku modelarni lotniczej lub przy stoliku, gdzie zorganizowana będzie zabawa z gliną. Dzieci będą mogły zobaczyć kunszt sztuki kuglarskiej, będą mogły też oddać swoje twarze w ręce artystek, które wymalują na nich ciekawe wzory.

Plenerowa impreza będzie miała także duże znaczenie dla działających w mieście organizacji pozarządowych. Dzięki niej będą mogły się one zaprezentować mysłowiczanom, którzy do tej pory być może nie mieli okazji ich bliżej poznać.

fot.UM
REKLAMA