Szyb Bończyk bierze udział w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2016”. Aktualnie obiekt zajmuje 1 pozycję w kategorii „Gastronomia”, lecz by mógł pozostać na niej do końca konkursu, niezbędne jest wsparcie mysłowiczan! Głosować można codziennie, do 9 sierpnia. Jak to zrobić?

Głosowanie ruszyło 9 czerwca, wybór najlepszych modernizacji i nowych w obiektów w Polsce organizatorzy powierzyli internautom. By oddać głos na Szyb Bończyk wystarczy:

  1. wejść na stronę plebiscytu TUTAJ
  2. Na podstronie zaznaczyć “Nie jestem robotem”
  3. Po udanej weryfikacji kliknąć “Zagłosuj”

Oddając głos można zostawić na stronie swój adres e-mail. W ten sposób wyraża się chęć wzięcia udziału w losowaniu cennych nagród przewidzianych dla głosujących. Warto pamiętać o możliwości głosowania codziennie, można to robić aż do 9 sierpnia.

Konkurs obejmuje budynki i obiekty w wielu kategoriach, m.in. obiekty mieszkalne, hotelarsko-turystyczne, przemysłowe czy sakralne. Szyb Bończyk jest oceniany w kategorii “gastronomia”.

-W konkursie wyróżniane są najciekawsze dokonania polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji. Z roku na rok obiektów zgłaszanych przybywa. Pomimo zmian w koniunkturze gospodarczej i politycznej potrafiliśmy zachować niezależność i stworzyć niepodważalny autorytet Jury Konkursu. Obiekty nagradzane są wizytówką Konkursu i pomimo upływających lat dobrze się prezentują.–czytamy w komunikacie Prezesa Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego

Niezwykły charakter tego miejsca i jego przemiana niewątpliwie zasługują na tytuł Modernizacji Roku 2016. Przypomnijmy, że Szyb Bończyk został urządzony w budynku dawnej transformatorowni, stanowiącej część działającego w latach 1911-1990 szybu nieistniejącej już kopalni Mysłowice.

REKLAMA