Podczas pierwszego dnia święta miasta zwycięzcy loterii „Z PIT-em w drogę po nagrodę” odebrali swoje wygrane. Główna nagroda – rodzinne wakacje o wartości 10 tysięcy złotych – to wygrana, która powędrowała do 97-letniego mysłowiczanina. Pan Adam wraz z rodziną przyjechał do Parku Słupna, by odebrać imponujący voucher na wakacje.

Jak podkreśla prezydent Edward Lasok, kampania informacyjna wraz z loterią przyniosły zamierzony skutek – do kasy miasta z podatków trafi ponad 2 800 000 złotych więcej.

– Warto było, ponieważ jak podliczyliśmy to około 1400 osób dodatkowo rozliczyło się z PIT-ów w Mysłowicach. W związku z tym budżet miasta o parę dobrych – jak to mówią groszy, choć ja powiem złotych – wzrósł – mówił prezydent Edward Lasok

Choć pan Adam osobiście przyjechał do Parku Słupna by odebrać nagrodę, strome stopnie na scenę pokonała już jego córka. Pani Ania nie tylko przyjęła voucher, ale także powiedziała zgromadzonej w Parku Słupna publiczności kilka słów o swoim tacie.

– Bardzo się cieszę, że tata wygrał. Tata jest jak widać seniorem, wysłałam swoje zgłoszenie i jego zgłoszenie i jak się okazało trafiło na tatę, który wygrał główną nagrodę. Będziemy szukać gdzie możemy lecieć w jak najbardziej sprzyjające warunki dla taty – mówi Anna Włosińska

Wygraną w loterii były nie tylko pieniądze na wakacje, ale także skuter, laptop, ekspres do kawy oraz robot kuchenny – zwycięzcy tych nagród także odebrali je przed koncertem z rąk prezydenta miasta.

REKLAMA