W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” policjanci z mysłowickiej komendy spotykają się z mysłowicką młodzieżą. W trakcie prelekcji mundurowi przekazują najmłodszym cenne wskazówki dotyczące sposobów reagowania w sytuacjach zagrożenia i bezpieczeństwa podczas wakacji.

– Dzieci z mysłowickich przedszkoli nr 6 przy ul. Ziętka 116 oraz przedszkola nr 11 przy ul. Wybickiego 79 zaprosiły do siebie na placach zabaw policjanta z mysłowickiej komendy aby porozmawiać o ich planach wakacyjnych. Zaproszony gość w niebieskim mundurze przypomniał najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa podczas kąpieli, wycieczek pieszych oraz o właściwej postawie w kontaktach z osobami obcymi – informuje sierż. szt. Michał Lisowski, oficer prasowy mysłowickiej policji.

Stróż prawa szczególną uwagę zwrócił przedszkolakom na zagrożenia, jakie mogą ich spotkać w okresie wakacyjnym. Podczas rozmów zostały przypomniane także numery telefonów alarmowych oraz sposoby reagowania w sytuacji, gdy inna osoba potrzebuje pomocy. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji i chętnie odpowiadały na pytania. Na zakończenie wszystkim dzieciom wręczono elementy odblaskowe i życzono udanych wakacji.

REKLAMA