Rozpoczął się długo wyczekiwany przez mieszkańców południowych dzielnic Mysłowic remont ulicy Konopnickiej. Newralgiczna ulica, która łączy dzielnice Krasowy i Larysz, zgodnie z pierwotnym planem już powinna być w remoncie, jednak negocjacje z właścicielami pobliskich działek odnośnie szczegółów przebudowy wydłużyły proces realizacji inwestycji.

W ramach tej wartej ponad 5 mln złotych inwestycji, drogowcy z firmy Eurovia wybudują kolejne w naszym mieście, niewielkie rondo. Powstaje ono na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej z Laryską.

Ulica Konopnickiej zostanie wyremontowana na długości niespełna 2 kilometrów. W trakcie prac wykonane zostanie odwodnienie ulicy, przebudowana zostanie sieć energetyczna, wykonana zostanie nowa sieć oświetleniowa i przebudowany zostanie gazociąg. Ponadto w trakcie prac uporządkowana zostanie zieleń kolidująca z inwestycją.

Drogowcy wybudują także chodnik dla pieszych o szerokości ok. 2 metrów, na całej długości ulicy zostanie wykonane pobocze utwardzone z kostki betonowej. Do posesji zlokalizowanych przy projektowanym odcinku wykonane zostaną zjazdy oraz dojścia piesze, a szerokość zjazdów i dojść zostanie dopasowana do szerokości bram.

 

REKLAMA