Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Mysłowicach prowadzi remont zabytkowej kamienicy przy ulicy Katowickiej 7. Budynek, który mieści się nad skarpą na skrzyżowaniu ulic Katowickiej, Krakowskiej i Oświęcimskiej przejdzie gruntowną modernizację. Termin realizacji inwestycji przewiduje się na koniec sierpnia 2017 roku. Koszt remontu to blisko 176 tys. zł.

Inwestycję wykonuje Zakład Remontowo-Usługowy Andrzej Łukowicz z siedzibą w Sosnowcu.

Pod adresem Katowicka 7 mieści się stylowa kamienica, w której od pierwszego pietra wzwyż znajdują się mieszkania, a na parterze mieszczą się lokale usługowe. Tuż obok niej znajduje się kamienica opatrzona numerem 9, która w zeszłym roku została odnowiona przez wspólnotę mieszkaniową przy ponad 50% współfinansowaniu z środków miasta.

Prace remontowe polegają na ociepleniu ściany bocznej. Wykonana zostanie obróbka blacharska, a dach zostanie pokryty papą termozgrzewalną. Robotnicy zajmą się także odnowieniem frontowej elewacji budynku. Uzupełnione zostaną gzymsy, naprawie ulegną uszkodzone cegły. Wymianie poddane zostaną okna zespolone (na okna PCV), a odmalowane zostaną okna strychowe. Założone zostaną nowe parapety. Ponadto glazura na ścianie zostanie dokładnie wymyta za pomocą detergentu pod ciśnieniem, odnowione zostaną także tamtejsze balkony.

REKLAMA