Od piątku do niedzieli w Mysłowicach trwała policyjna akcja pod kryptonimem “Prędkość”. Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, a ponadto wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Łącznie stróże prawa zatrzymali do kontroli 130 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

W niedzielę wieczorem policjanci z mysłowickiej drogówki zakończyli działania pn. „Prędkość”. Były one ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności na przestrzeganie przez kierowców dozwolonych prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

– Działania “Prędkość” prowadzone były od wczesnych godzin porannych od piątku do  godziny 22.00 w niedzielę. Mundurowi ujawnili 130 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Wobec wszystkich osób popełniających wykroczenia zastosowano odpowiednie środki karne – informuje sierż. szt. Michał Lisowski, oficer prasowy mysłowickiej policji

W niedziele policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego mysłowickiej komendy kontrolowali prędkość na ul. Oświęcimskiej. W pewnym momencie stróże prawa namierzyli jadące za szybko osobowe Audi. Urządzenie pomiarowe wskazało, że pojazd poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 112 km/h.

– W trakcie kontroli okazało się, że kierowcą był 32-letni mieszkaniec Mysłowic. Mężczyzna, który kierował pojazdem za swój „wyczyn” stracił prawo jazdy – dodaje Lisowski

 

REKLAMA