Dezorganizacja ruchu drogowego i zaburzenie funkcjonowania miejskiej komunikacji to efekt samowolnego działania na ul. Wybickiego. Wykonawca remontu bez żadnych uzgodnień z Urzędem Miasta zamknął przeznaczony do remontu odcinek tejże ulicy.

W środę 26.07, w godzinach wieczornych zdezorientowani mieszkańcy byli narażeni na znaczne trudności komunikacyjne w okolicy ul. Wybickiego. Powodem było samowolne działanie wykonawcy remontu drogi, który zamknął jej odcinek bez uprzednich konsultacji z magistratem.

– Sytuację tę uważamy za niedopuszczalną. Jednocześnie informuję, że wykonawca otrzymał już stosowane upomnienie, a na jutro zwołane zostało nadzwyczajne spotkanie w tej sprawie. – informuje Kamila Szal, rzecznik prasowy UM Mysłowice.

Jeszcze dzisiaj, 26.07 oraz w dniu jutrzejszym, tj. 27.07 komunikacja miejska działać będzie w następujący sposób:

  • Linia 76: jadąc od Wesołej, skierowana zostanie na ul. Laryską, dalej ul. Pukowca do ronda.
  • Linia ta zawróci na rondzie i skieruje się tą samą trasą w stronę Katowic;
  • Linia 160 i 162: jadąc od Wesołej, skierowana zostanie ulicami Laryską i Pukowca i dalej kontynuować będzie swoją dotychczasową trasę;

Od piątku 28.07 uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza:

  • Linia 976 rozpocznie swój bieg od ul. Sienkiewicza, dalej skierowana zostanie na ul. Laryską do Brzezinki na ul. Reja
  • Linia 76 i 76N: jadąc od Wesołej skierowana zostanie na ul. Laryską, Pukowca, Leśną i Reja. Dalej kontynuować będzie swoją dotychczasową trasę.

Remont ul. Wybickiego jest realizowany przez firmę AWT REKULTIVACE A.S. z Republiki Czeskiej. Całość inwestycji, wraz z niezbędną dokumentacją oraz projektem, kosztowała miasto blisko 650 tys. zł.

REKLAMA