Masz wyobraźnię i nie brak ci manualnych zdolności, a przy tym nie jest ci obojętny stan środowiska naturalnego? Fundacja Banku Ochrony Środowiska przygotowała idealny dla Ciebie konkurs! Stwórz makietę przydomowej oczyszczalni ścieków i wygraj atrakcyjne nagrody.

EkoModel to konkurs modelarski polegający na wykonaniu modelu EKO instalacji dla domu jedno- lub wielorodzinnego. Praca ma przedstawiać przydomową oczyszczalnię ścieków.  Konkurs adresowany jest do wszystkich środowisk zainteresowanych twórczością modelarską, którym bliskie są tematy ekologiczne.

– Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest często koniecznością w obliczu braku możliwości podłączenia do miejskiej kanalizacji. Przygotowany model powinien mieć jak najbardziej poglądowy charakter i pomóc wyobrazić sobie taką domową oczyszczalnię w sąsiedztwie własnego domu. – czytamy na stronie Fundacji BOŚ

Model powinien wiernie oddawać proporcje konstrukcji instalacji w stosunku do wielkości budynku, do którego należy. Nie bez znaczenia będą także elementy otoczenia gospodarstwa domowego – mała architektura czy zieleń i ich usytuowanie względem nowej instalacji. Prace nie powinny być mniejsze niż 50 cm x 50 cm i nie większe niż 100 cm x 50 cm.

Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe o wartości kolejno: I miejsce – 3000 zł, II miejsce – 2500 zł, III miejsce – 2000 zł. Ponadto przewidziane są wyróżnienia o łącznej wartości 6500 PLN do podziału, wg. uznania jury. Łączna pula nagród o wartości 14 000 zł. By wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się TUTAJ. Można to zrobić jeszcze do 30 września, a termin nadsyłania prac upływa 30 listopada.

REKLAMA